Video Ve Animasyon Tasarımı

Video Ve Animasyon Tasarımı

Video ve animasyon tasarımı, firmanın iş güçünü arttırın.

Animasyon Video Tasarımcısı Nedir? Kısa Bilgiler

Bir animasyon tasarımcısı televizyon, film, web sitesi ve video oyunları için görüntüler ve efektler oluşturmak için en yeni bilgisayar teknolojisini kullanır. Ayrıca 3D animasyon üretmek için projeleri ve animatörleri koordine ediyorlar. Bir animasyon tasarımcısının iş tanımı, eğitim ve istihdam görünümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Sunan Okullar Animasyon derece de bu popüler bulunabilir seçimler .

 

İş tanımı


Animasyon tasarımcısı standart bir iş unvanı değildir ve iş tanımları şirkete göre değişir. İş, grafik tasarım ve video düzenleme arasındaki çapraz ve medya şirketleri ve reklamverenler için grafik ve animasyonlar yaratmayı içeriyor. Bir projede çalışan animatörlerin hepsinin aynı amaca yönelik çalışmasını sağlamak için diğer animatörleri denetleyebilir ve sanat yönetmenleriyle yakın işbirliği içinde olabilirler. Animasyon tasarımcıları animatörlere projelerinin, geribildirimlerinin ve çalışmalarının nihai onayı verebilir.

Multimedya Sanatçılar ve Animatörler Hakkında Önemli Bilgiler

Çalışma alanı    Bürolar veya evden uzaktan
Önemli beceriler    İletişim ve bilgisayar becerileri, yaratıcılık ve zaman yönetimi
İş eğitiminde    İşveren tarafından sağlanır
Benzer Meslekler    Illustrator, grafik tasarımcı, sanat yönetmeni
Eğitim ve Temel Beceriler

İş İstatistikleri Bürosuna (BLS) göre (www.bls.gov) çoğu animatör bilgisayar grafikleri veya animasyon gibi alanlarda lisans derecesine sahiptir. Adobe Photoshop gibi programlara aşinalık gibi zor beceriler de çok önemlidir. Animasyon tasarımcıları bir projenin her yönü üzerinde çalıştıklarından, çalışanların da arzusu, iletişim ve zaman yönetimi gibi diğer daha genel becerilere ihtiyaç duyacaktır. Birçok işveren, iş başvurusu ile çalışma örnekleri veya makara talep ediyor. Animasyon tasarımcılarının bilmeleri gereken ortak yazılım şunları içerir:

Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe Flash
Adobe After Effects
Maya 3 Boyutlu
3D Studio Max
Sinema 4D

ND Yazılım Sunar...