Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir.? Bilgiler

Grafik tasarım, aynı zamanda iletişim tasarımı olarak da bilinir; fikir ve deneyimleri görsel ve yazılı içeriğe sahip planlama ve planlama sanatı ve uygulamasıdır. İletişim biçimi fiziksel veya sanal olabilir ve resimler, sözcükler veya grafik formlar içerebilir. Deneyim anında veya uzun bir süre içinde gerçekleşebilir. İş, tek bir posta pulu tasarımından ulusal bir posta tabela sistemine ya da bir şirketin dijital avatarından, uluslararası bir gazetenin yayılan ve birbirine bağlı dijital ve fiziksel içeriğine kadar herhangi bir ölçekte olabilir. Ayrıca ticari, eğitimsel, kültürel veya politik herhangi bir amaç için de olabilir.

Anında yaşanması tasarlanan tasarım en kolay tanımak ve en uzun süredir. Yüz yılı aşkın bir süredir, tasarımcılar üzerinde tipini, şeklini ve görüntü düzenlenmiştir posterler , reklam , paketler ve diğer madde, yanı sıra basılı bilgi görselleştirme ve grafik gazete ve dergilerde. Hareketli grafikler eşit önceden belirlenmiş ve hazırlanmış, ancak sabit bir zaman aralığı, bir film ya da online video açılış kredisi için gibi bir gazete makalesi eşlik anlamına üzerine deneyimli olmak içindir edilir.

Tasarım kitapları ve dergiler de uzun bir geçmişi vardır. Fiziksel ya da dijital olsun, bunlar, okuyucunun tecrübenin hızı ve sırası üzerinde kontrol sahibi olduğu, zaman içinde zevk almak isteyen nesnelerdir. Kitaplarda, içerik genellikle tasarımdan önce gelirken, dergilerde tasarım, henüz oluşturulmamış yazılı ve görsel içeriği öngören bir yapıdır. Bazı ticari web siteleri ya da sergi katalogları , dijital veya fiziksel yapmak aynı zamanda, bu kategoriye girer müze görüntüler değişmez bilgileri gösterir. Hepsinin sabit içeriği vardır, ancak kullanıcı veya okuyucu materyal üzerinden kendi yolunu belirler.

Birçok tasarımcı aynı zamanda zamanla tecrübe edilmesi amaçlanan sistemler üretir, ancak nesnelerin yapımı ile sınırlı değildir. Yönlendirme bir şeklidir, çevresel grafik anlamına gelir marka ve tabela boyunca ve binaların üzerine uygulandı. Bir kamu veya özel binadaki her işaret veya sembol bir tasarım eseri iken, hepsi binanın içinde daha büyük bir sistemin parçasıdır. Sistemin tasarımı - bu parçaların tümü arasındaki ilişkiler - tasarımcının kattığı değerdir. Benzer şekilde, ticari ya da kurumsal bir eserler tüm süre marka gibi a, kartvizit , işaret , logo veya reklam olanlar birlikte deneyimli nasıl tasarımın bireysel ifadeler ve zamanla tasarım işidir. Hiçbir kısmı diğerlerini düşünmeden ya da bir hedef müşterinin karşılaşacağı ve ardından bu markayla bir ilişki kurmayı düşünmeden yaratıldı.

Tasarımcılar, içeriğin akışkan olduğu, bazen dakikadan dakikaya değişen etkileşimli tasarımların yanı sıra, kullanıcıların karmaşık sayısal deneyimlerle gezinmesine yardımcı olan etkileşimli tasarımlardan sorumludur. Bu eser kendine başka bir unsur ekleyerek kendini farklılaştırıyor: izleyicinin eylemlerine tepki verme. Web ve mobil cihazlar için editoryal tasarım dahil olmak üzere bu alanda içerik odaklı çalışma, en somut örneğidir yayın siteleri , mobil uygulamalar ve bloglar . Bazı tasarım olarak da bilinen bilgileri, akarsu sunumunu içeren veri görselleştirme . Diğer tasarımcıların üzerinde çalışmak dijital ürünler dijital hizmetler veya piyasaya getirilebilir platformlar. Web ve mobil cihazlar için Ürün tasarımı ile ilgilidir yazılım tasarımı . Bazen farklı tasarımcıların üzerinde çalışmak kullanıcı arayüzü tasarımı (UI) çoğunlukla sayfaların tek tek düzenleri anlamına gelir ve kullanıcı deneyimi tasarımı (UX) , ya da toplam kullanıcı deneyimi bir web sitesi veya uygulaması üzerinden hareket ederken.

Tip tasarımı hemen hemen tüm bu şeyler yönlerini taşır. Tek bir mektubun formu anlam taşırken, marka gibi bir yazı karakteri de anlam yaratmak için birlikte çalışan karakterler arasındaki ilişkilerden oluşur. Yazı tipi de lisanslıdır ve bireysel bilgisayarlara yüklenebilir.

Bir tasarımcının içinde bulunduğu bağlamın ölçeğine bağlı olarak, iş, bir yıl boyunca bu şeylerden birini, bazılarını veya tümünü içerebilir. Daha büyük firmalar, ajanslar, ekipler veya stüdyolar uzmanlaşmaya doğru eğilebilirken, daha küçük stüdyolar ve gruplar, her bir bireyi bir uzman değilse de birden fazla alanda yetenekli hale getirebilir.

Tasarım işleri

İş bağlamına ve kariyer aşamasına bağlı olarak, tasarımcılar bir takım farklı iş unvanlarıyla kendilerini bulabilirler. Birçok yayınlar, kurum ya da kurumlar içinde, bir genç tasarımcı , tipik bir yükselecek kıdemli tasarımcı , daha sonra sanat yönetmeni ve sonra yaratıcı yönetmen . Junior tasarımcı denebilecek sektörüne sunulan veya orta bağlı UI / UX tasarımcı, görsel tasarımcı, hareket tasarımcısı, dijital tasarımcı, web tasarımcısı, animatör, üretim sanatçı, grafik tasarımcı veya grafik sanatçısı . Giriş seviyesi bir pozisyon bulmak için nasıl tavsiyeler için, lütfen bkz sizin ilk İş Bul Nasıl bu kılavuzda.

Orta düzeyde, başlık daha spesifik olabilir: bilgi tasarımcısı, etkileşim tasarımcısı, ürün tasarımcısı, çevresel grafik tasarımcı, bilgi mimar, paket tasarımcı, sergi tasarımcısı, deneyim tasarımcısı, ya da içerik stratejist .

Yönetici düzeyinde, tasarımcılar gibi mevkilere sahibi / kurucusu, yönetici yaratıcı yönetmen, tasarım başkanı veya baş yaratıcı memuru .

Sonra gibi ilgili pozisyonlarda tasarımcılar ile çalışanlar var üretim koordinatörleri, ön uç geliştiriciler, pazarlama koordinatörleri, proje yöneticileri, üretici, stratejistleri, ve metin yazarları . Bu başlıklar için merkezi tanımlar veya sertifikalar yok, bu nedenle sürekli gelişiyorlar ve tasarımcının çalıştığı endüstrinin hızla değişmesi durumunda başlıklar ve tanımlar değişecek. Ölçek de bir rol oynamaktadır; Bir takımda ya da bir şirkette tasarımcılar ne kadar çok olursa, farklı başlıkların sayısı artar.

ND Yazılım Sunar...