E-Mailling

E-Mailling

E-Mailing Nedir.? Bilgi

Kısa elektronik posta , e-posta ya da e-posta bilgisi üzerine iki kullanıcı arasında değiş tokuş bir bilgisayarda depolanan telekomünikasyon . Daha açıkça, e-posta içerebilir bir mesaj metni , dosyaları , görüntü veya diğer ekleri belirtilen birey veya bireylerin grup bir ağ üzerinden gönderdi. Ilk e-posta ile gönderilen Ray Tomlinson içinde 1971 . Tarafından 1996 , daha elektronik posta postadan gönderildi ediliyordu.
E-posta adresinin dökümü

örnek: info@ndyazilim.com

Birinci kısım tüm e-posta adresleri, önce bölüm @ sembolü içeren takma , kullanıcıya bir şirketin, grup veya bölüm. Yukarıdaki örnek, destek Bilgisayar Hope Teknik Destek bölümüdür.
Sonraki, @ ( at işareti ) e-posta adresi bir bölücü olarak kullanılır; herkes için gerekli olan SMTP ilk mesaj tarafından gönderilen bu yana e-posta adresleri Ray Tomlinson .
Son olarak, computerhope.com olan alan adı kullanıcı ait olduğu.
E-posta nasıl gönderilir ve alınır

E-posta Programı

Göndermek ve e-posta mesajları almak için, bir kullanabilirsiniz e-posta programını olarak da bilinen, e-posta istemcisi gibi, Microsoft Outlook veya Mozilla Thunderbird . Bir e-posta istemcisi kullanırken, size tarafından sağlanan mesajlarınızı, teslim mağaza ve bir sunucu olması gerekir ISP veya bazı durumlarda, başka bir şirket. Bir e-posta istemcisi bir bağlanması için gereken sunucuya siteyi ziyaret ettiğinizde çevrimiçi saklanan e-posta (sonraki bölüme bakın) otomatik olarak güncellenir ise yeni e-postayı indirmek için.
Online E-posta
Gönderme ve e-posta (ve çoğu insan için daha popüler bir çözüm) alan alternatif bir yol bir çevrimiçi e-posta hizmeti ya da webmail . Örnekler arasında Hotmail (şimdi Outlook.com), Gmail ve Yahoo Mail . Az önce bahsettiğimiz hizmetler de dahil olmak üzere çevrimiçi e-posta hizmetlerinin birçoğu ücretsiz veya ücretsiz bir hesap seçeneğine sahip.

E-posta yazma


Bir e-posta mesajı yazarken, aşağıdaki örnek pencereye benzeyebilir. Gördüğünüz gibi, birkaç alanlar bir e-posta gönderirken gereklidir:
Için size mesajın alıcısı olan kişinin e-posta adresini yazın nerede alanına olduğunu.
Kimden alanında sizin e-posta adresinizi içermelidir.
Bir iletiyi yanıtlarsanız, Kime ve Kimden alanlar otomatik olarak doldurulur; Yeni bir ileti ise, el ile girmeniz gerekir.
CC veya Carbon Copy alanı, başka bir e-posta adresine mesajın bir kopyasını göndermek için izin verir, ama zorunlu değildir.
Konu Satırı , şart olmamakla birlikte, e-postanızın içeriğini açıklayan birkaç kelimeden oluşmalıdır.
Son olarak, Mesaj Vücut size ana mesaj yazın konumdur. Bu genellikle içeren imza dibinde; Elle yazılmış bir harfe benzer.
E-posta mesajı yazma

Geçerli bir e-posta adresi ne yapar?

Bir e-posta adresinin geçerli olması için uyması gereken birkaç kural vardır:
Daha önce de belirtildiği gibi, bir e-posta olması gerekir kullanıcı adı (bir @ tarafından takip işareti izler) alan adı bir ile alan sonekine .
Kullanıcı adı 64 karakterden uzun olamaz ve etki alanı adı 254 karakterden uzun olamaz.
Sadece bir tane olmalı @ e-posta adresini işareti.
Boşluk ve özel karakterler: (),:; <> [] Izin verilir. Bazen, bir boşluk , ters eğik çizgi ve tırnak işareti iş ama bir eğik çizgi ile gelmelidir. Geçerli olmasına rağmen, bazı e-posta sağlayıcıları bu karakterlere izin vermemektedir.
Bir bütün olarak kullanıcı adı ve e-posta adresleri başlamak veya sona eremez dönem .
E-postada iki veya daha fazla ardışık dönem bulunmamalıdır.
Şu şekilde de tanımlıya biliriz.
Genellikle mesajları girilen notlar klavyeden veya elektronik dosyaları saklanan üzerinde diske . Çoğu büyük boy , Orta ve bilgisayar ağları bir e-posta var sistemi .
Bazı elektronik posta sistemleri tek bir sınırlı olan bilgisayar sisteminin veya ağ, ama diğerleri var geçitleri sağlayan diğer bilgisayar sistemlerine kullanıcıları dünyanın her yerinde elektronik posta göndermek için. Tamamen bilgisayarlı olan şirketler, hızlı, esnek ve güvenilir olduğu için e-postaları kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır.
E-posta Sisteminin Tipik Bileşenleri
Çoğu e-posta sistemleri gelişmemiş içeren metin editörü mesajları bestelemek için, ama çok istediğiniz herhangi bir editörü kullanarak mesajlarınızı düzenlemek için izin verir. Bazı sistemler ayrıca kalın, italik yazı tipi, yazı tipi rengi ve HTML gibi temel biçimlendirme sağlayacaktır. Alıcının adresini belirterek mesajı bir alıcıya göndermek için programı kullanabilirsiniz. Aynı mesajı aynı anda birden fazla kullanıcıya da gönderebilirsiniz.

ND Yazılım Sunar...