Seo Optimize

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

Seo Optimize

Seo Optimize Seo Optimize

Seo, Search Engine Optimization

SEO dünyasındaki gelişmeleri takip eden herkes, "anahtar kelimeler öldü" gibi şeyler söylemekte hızlı olabilir. Eh, bu sadece gülünç bir şey. İçerik kral olabilir ve anahtar kelimeler önemli değil mi? Anahtar kelimeler, aslında, kelimelerdir. İçerik kelimelerden yapılmış değil mi?

Biliyor musun bir öldü mü? Anahtar kelime doldurma ve oyun arama motorları. Arama motorları iki yıl önce insan zekasını aştı. SEO artık sistemi oynamıyor. Yapanlar Google tarafından tıraş edildi. Ve sonra Bing daha sonra gelir ve başları kesilmiş cesetleri serseri bir tekme verir. 

Arama motorları aşkına anahtar kelimeler ile kullanıcıların uğruna anahtar kelimeler arasında temel bir fark vardır. Fakat olmamalıydı. Önce kullanıcılar için içerik oluşturulmalı, hiç şüphe yok. Ancak, içeriğin arama motoru sıralamasındaki bakış açısından iyi performans göstermesinin hiçbir nedeni yoktur. 

Anahtar Kelime Optimizasyonu: Modern Dosyalama Sistemi
İşte son derece basit bir açıklama. Bir arama motorunu bir veritabanı olarak düşünün ve web sitenizi bu veritabanı içindeki bir dosya olarak düşünün. Web siteniz birisinin aradığı kelimeleri içermiyorsa, nasıl bulacaksınız? 

Daha da basit: klasörlere kağıt koyarken dosyalama dolabına koyduğunuzda ne yapıyorsunuz? Makalelere göre kağıtları düzenlerdiniz ve klasörleri o konuyla etiketlediniz, değil mi? Anahtar kelimeleri dahil etmeyi ve web sayfanızı, konunun etiketlenmesi gibi daha kolay bulunması için optimize etmeyi düşünün. Öte yandan, benim gibiyseniz, her şeyi bir araya getirip, büyük bir kâğıt kütlesi içindeki dosya dolabına atmanız yeterlidir. O kağıda daha sonra ihtiyacım olursa, ilk etapta ihtiyaç duyduğum nedeni unutmaya ve sonra hayatıma devam etmeye çalışıyorum.

Dolu olmayın: Kullanıcının Sağı için Yaz
Gün geri dönün, SEO'lar anahtar kelimeyi / etiketleme konseptini ölüme kadar kullandı. Seçili bir anahtar kelimeyi bir sayfaya tekrar tekrar ederler - rahatsızlık verici olarak, sayfa metnini okunaksız hale getirirler. Bu artık kesmiyor. Aslında 2011'de kesilmedi. 

Peki ne yapabilirsin? Neyse ki, arama motorunun görünürlüğüyle yardımcı olmak için içerik yapımına hala denenmiş ve gerçek taktikleri uygulayabilirsiniz. Arama motorları hala META sayfa başlığına dikkat ediyorlar. Konunuzla alakalı başlıklar ve sayfa içi içerikte hâlâ dikkat ediyorlar. Web sayfanızın görünen görünürlüğüne hala dikkat ediyorlar; Yani, sitenize genel bir menü üzerinden göze çarpan şekilde görüntülenip / veya bağlanıp yüklenmediğiniz. Bu sayfanın sosyal medyada dağıtılıp dağıtılmadığına, kullanıcıların üzerine tıkayıp tıkınmadığına dikkat ediyorlar. Kaç tane diğer web sitesinin içeriğinize bağlı olduğunu ve bu web sitelerinin konuyla alakalı olup olmadığından bahsediyorlar. Arama motorları ayrıca alaka ve kullanıcı katılımı bakımından önemlidir. Aslında bu sonuncusunu her şeyden önemserler.

Rekabeti de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, rakipleriniz web sitelerinde yazmayı planladığınız konuyla iyi derecelendiren bir sayfaya sahip mi? Bu rakip sayfaları iyi yazılmış mı? Rakiplerinizin büyük bir sosyal medya varlığı var mı? Eğer öyleyse, içeriğinizin derecelendirilmesi çok daha zor olacak. İçeriğinizin iyi veya daha iyi olmadığı değil, sadece rakiplerinizin oyunu daha uzun süre oynayabildiği.

"Uzun Oyunu Oyna: Güçlü Kaplumbağayı Düşün"

Yeni web sayfanız iyi performans göstermeye başlamak için uzun sürecek mi? Elbette. Bazı durumlarda, altı ay veya daha uzun sürecektir. Sayfanın görünürlüğünü sosyal medyada paylaşarak hızlıca başlayabilirsiniz. Bir istemci e-posta listeniz varsa (elbette ki kaydolmuş olanlar!) O zaman içerideki içeriğinizle ilgili bir teaser cetveli atın ve bağlantı oluşturun. Web sitenizdeki diğer sayfalardan bağlantı verin ve bağlantı metnini başlık başlığıyla aynı hizaya getirin.  Yukarıdaki taktiklerin tümü içeriğinize eklenebilir ve bir anahtar kelime doldurmanız gerekmez. Hakkında yazmak için alakalı bir konuyu seçtiniz ve birisi o konuyu araştırırken nihai olarak iyi sıralanacağından emin olmak için doğru olan şeyleri yaptınız. Konunun bir "anahtar kelime" olarak tanımlanabilen içeriği içermesi tesadüf eseri.  Peki, anahtar kelimeler hala önemli mi? Doğru sebeplerden dolayı kullanılıyorsa, kesinlikle yaparlar. Aklınızda bulundurun: Kullanıcılar önce. Anahtar kelimeleri organize etmek ve sayfayı optimize etmek gerçekten yalnızca arama motorunun işini zorlaştırıyor. Ancak bunu yapmanızın nedeni, içeriğinize daha fazla göz atmak ve o gözleri satışa dönüştürmektir.  Aslında, insanların satış haline gelmesini istiyorsunuz. Aslında, insanların kalmasını ve senden isteyerek şeyler almasını istiyorsun. 

ND Yazılım Sunar...